Sluiten

Druk op enter om te zoeken, ESC om te sluiten.

20260526_123447
Congo
De kerk in Afrika
Omzien naar je naaste
Noodhulp

Noodhulp - Ebola-bestrijding in Noordoost-Congo

Doelbedrag

€ 20.000

Waarom is dit project nodig?

In het noordoosten van Congo woedt een ernstige Ebola-uitbraak. Het aantal gevallen neemt snel toe en honderden mensen zijn al overleden. De bestrijding komt moeizaam op gang en er zijn nog onvoldoende mensen en middelen beschikbaar om de uitbraak onder controle te krijgen. Ook ziekenhuizen en gezondheidscentra van de Communauté Emmanuel hebben al Ebola-gevallen. Zorgverleners lopen extra risico doordat zij dagelijks met zieke mensen werken. Inmiddels zijn twee verpleegkundigen en een arts van de kerk overleden nadat zij tijdens hun werk besmet raakten met Ebola.

20260526_122219 verkleind

Congo

Wat houdt het project in?

De Communauté Emmanuel is een kerkverband met ongeveer 250 gemeenten in de provincie Ituri in het noordoosten van Congo. Naast evangelisatie en onderwijs zet de kerk zich al jarenlang in voor medische zorg via eigen ziekenhuizen, klinieken en gezondheidscentra. Het medische werk wordt ondersteund door GZB-zendingswerkers Mark (tropenarts) en Corine Godeschalk. Nu Ebola opnieuw is uitgebroken, wil de kerk haar gezondheidsinstellingen helpen om op een goede manier te reageren op de epidemie. Daarom wordt ingezet op goede screening en triage aan de poort, voldoende handenwasstations en beschermende kleding voor personeel dat werkt met (vermoedelijke) Ebola-patiënten. Daarnaast geeft de Communauté Emmanuel voorlichting aan de bevolking en spoort zij mensen aan de voorschriften op te volgen, zoals regelmatig handen wassen en het vermijden van contact met besmette personen. Zo wil de Communauté Emmanuel als kerk vanuit het evangelie laten zien dat zij meeleeft en in deze noodsituatie daadwerkelijk hulp biedt.


Dr. Isaac Mbabazi, Communauté Emmanuel

“De situatie is rampzalig. Een verpleger is overleden aan Ebola. Drie verpleegkundigen van het ziekenhuis liggen in isolatie als verdachte gevallen. We wachten op de uitslag van de tests.”

Bidt u mee?

  • Bid voor een einde aan de Ebola epidemie.
  • Bid voor een goede coördinatie van de Ebola-bestrijding.
  • Bid voor de families van wie geliefden ziek zijn of overleden.
  • Bid voor bescherming van medisch personeel.

Helpt u mee?

Met deze noodhulp voorzien we ziekenhuizen en gezondheidscentra van de Communauté Emmanuel van broodnodige materialen om de Ebola-uitbraak te bestrijden. Zo kunnen zorgverleners beter beschermd hun werk doen en kunnen besmettingen sneller worden opgespoord en beperkt. Daarnaast bereikt de kerk de bevolking met voorlichting over preventie. Daarmee draagt deze noodhulp bij aan het doorbreken van de besmettingsketen en het beschermen van levens in een regio die zwaar getroffen wordt door Ebola.

Partner:

Projectcode: DC.N.300 (bij bankoverschrijving vermelden)

IBAN: NL63 ABNA 0476 3954 29

Doneer nu aan dit project!

*Zijn voor dit project de benodigde gelden ontvangen, dan gaat het meerdere naar vergelijkbare projecten of naar ander werk in het land of de regio van dit project.

Projecten

Kenia - Pinkstercollecte 2026 0D5A7842_edited
Kenia
De kerk in Afrika

Pinkstercollecte 2026: Samen leren, samen bouwen aan jeugd in Kenia en Nederland

KE.1.300
Kenia
De kerk in Afrika

Ondersteuning lokale gemeenschappen in Turkana

Kokerboom 2
Namibië
De kerk in Afrika

Versterking van plattelandskerken

DC.1.400 DSC01748
Congo
De kerk in Afrika

Medische hulp voor mensen in financiële nood

Antonio 3
Mozambique
De kerk in Afrika

Theologische toerusting

RW.1.113 website 20240611_124224
Rwanda
De kerk in Afrika

Kerk- en gemeenschapsontwikkeling

headerafbeelding project zimbabwe veritas
Zimbabwe
De kerk in Afrika

Toerusten van kerkelijk leiders in Zimbabwe

2023_MW.2.108 Mvano Limbe CCAP (53)
Malawi
De kerk in Afrika

Bijbelleesproject Malawi-Zuid

Malawi - verdubbelingsactie Bijbels
Malawi
De kerk in Afrika

Bijbels voor Malawi