GZB | Ninong en Ninang | William en Monica Jansen
Sluiten

Druk op enter om te zoeken, ESC om te sluiten.

William en Monica Jansen

Ninong en Ninang

blog-fam-jansen2.jpg
Pas jij even op je broertje? Misschien werd dit als kind wel eens aan je gevraagd. En dat deed je dan. Misschien soms met wat gemopper, maar het hoorde er gewoon bij. En dan zo’n 30 jaar later, wanneer je volwassen bent geworden, is die vanzelfsprekendheid in de Nederlandse samenleving veel minder. We leven meer ‘ieder voor zich’. Zorg voor jezelf en als je tijd over hebt, dan voor de ander. Duidelijk laat zich de Westerse ‘ik’- cultuur zien.

Elke dag zien we om ons heen de Filipijnse ‘wij’ – cultuur. ‘Op elkaar passen’ doe je ook nog als je volwassen bent. Zoals in dat ene gezin, waar haar zus met twee kinderen geen onderdak meer had. Ze kwam erbij wonen, ondanks dat het huisje eigenlijk al vol was. De focus is op het welbevinden van en de zorg voor ‘de ander’ in de eerste plaats en het welbevinden van jezelf komt daarna. Misschien ook niet altíjd wenselijk of het beste. Maar laten we nu de positieve lessen eruit halen!

Het gezegde: ‘It takes a village to raise a child’ zit hier in de Filipijnse cultuur verweven. Niet alleen de ouders, nee, nog veel meer mensen om het kind heen zijn betrokken bij de opvoeding. Zo zijn wij sinds kort de ninong en ninang van baby Laya. Je kan het vertalen met ‘peet-ouder’ zijn. Het is hier in de Filipijnse cultuur een belangrijke traditie. Je wordt gekozen door de ouders met als doel samen met de ouders rondom het kind te staan. Je steunt de ouders door middel van gebed, je bent voor het kind een voorbeeld in het volgen van God. Je bent een rolmodel en mentor in hun leven, juist ook op het gebied van het geloof!

blog-fam-jansen3

Het peet-ouderschap is in jouw leven op deze manier waarschijnlijk niet aanwezig. Maar kijk eens even om je heen. Voor welke kinderen of jongeren in jouw leven kan jij een ninong of ninang zijn? Regelmatig lees je dat er grote eenzaamheid is onder jongeren. Of ze kunnen niet terecht bij hun eigen ouders. Wat kan het dan een zegen zijn, dat er nog meer mensen naar hen omkijken en bij wie ze terecht kunnen, zeker op het gebied van het geloof. Er is toch niets mooiers dan kinderen en jongeren aan de voeten van de Heere Jezus brengen?

Maak jouw geestelijke familie gerust wat groter! Vraag God of Hij kinderen of jongeren op jouw pad wil brengen en….wees hun ninong of ninang!

Verhalen uit het werkveld

William en Monica Jansen wonen samen met hun zoontje Misha in Manilla, op de Filipijnen. Zij werken daar als jeugdwerkadviseurs voor Alliance of Bible Christian Communities of the Philipines (ABCCOP). ABCCOP heeft een sterke missionaire visie en wil jongeren laten groeien in geloof en het uitdragen van het Evangelie. Ze houden zich bezig met met het professionaliseren van het jeugdwerk, alsook met de toerusting en training van jeugd en jeugdleiders.

Lees meer over het werk van familie Jansen en hun drijfveer.

Verhalen

blog-een-goede-buur
Filipijnen
De kerk in Azië

Een goede buur

Headerafbeelding verhaal Filipijnen
Filipijnen
De kerk in Azië

Kost het je wat?

Header verhaal Arme Westen
Filipijnen
De kerk in Azië

Het arme Westen

Foto Misha Filipijnen Bananenboom
Filipijnen
De kerk in Azië

De les van de 'bananenboom'

Headerafbeelding verhaal Jansen Filipijnen
Filipijnen
De kerk in Azië

Bidden voor het paard

Jansen, William en Monica portret
Filipijnen
De kerk in Azië

Dat wat je niet ziet...

DSC03978 - sfeerfoto william en monica - jeugdwerk filipijnen
Filipijnen
De kerk in Azië

Jeugdwerk Filipijnen