GZB 125 jaar
Sluiten

Druk op enter om te zoeken, ESC om te sluiten.

Kaart PSD (1)
Land - Nederland
Land - Albanie
Land - Centraal Azie
Land - Egypte
Land - Kenia
Land - Indonesie
Land - Zimbabwe
Land - Colombia

Vul hier uw eigen inhoud in.

125 jaar GZB – Hou vol, God is trouw

De Gereformeerde Zendingsbond (GZB) werd op 6 februari 1901 in Utrecht opgericht. Wat toen klein begon, is in 125 jaar uitgegroeid tot een organisatie die wereldwijd meewerkt aan Gods missie. Al die tijd weten we ons geroepen om het Evangelie te delen, in woorden én daden, geleid door de opdracht van Jezus Christus in Mattheüs 28:19.

In 2026 vieren we dankbaar dit jubileum met het thema: Hou vol, God is trouw. We kijken terug op talloze zegeningen en lessen uit het zendingswerk, maar vooral op Gods trouw door de generaties heen.

Zeven bijzondere zendingsreizen vormen de rode draad van ons jubileumjaar. Hun verhalen nemen je mee naar plaatsen waar het werk begon, waar de kerk onder druk staat, of waar geloof en gerechtigheid handen en voeten krijgen. Samen laten ze zien hoe Gods vuur wereldwijd én dichtbij blijft branden.

Vier dit jubileum met ons mee en ontdek hoe groot Gods trouw is, wereldwijd én dichtbij.

Jubileummagazine Vuur!

Er wordt een prachtig magazine ontwikkeld met verhalen over Gods trouw binnen de wereldwijde kerk én in Nederland. De titel is ‘Vuur!’. Vuur! verschijnt voor Pinksteren en is een kleurrijk magazine met maar liefst 96 pagina’s dat samen met Jongbloed Media wordt gemaakt. De verkoopprijs is € 12,50. Voor € 20,00 ontvang je een extra exemplaar om weg te geven! We hopen dat Vuur! net als ons bekende dagboekje ‘Een handvol koren’ goed wordt verkocht. En de opbrengst is uiteraard voor de zending.

Jubileumevent 4 juli

Op D.V. zaterdag 4 juli vindt er op landgoed Mariënwaerdt in Beesd een jubileumevent plaats. Het wordt een feestelijke dag in de openlucht én met een bijzonder programma. Er is een hoofdpodium en verspreid op het terrein vind je diverse paviljoens. Jong en oud kan een zendingsreis maken langs de zeven regio’s waar de GZB actief is. Er zijn diverse gasten uit het buitenland en (oud)zendingswerkers die hun verhalen met ons delen. Iedereen is vanaf 11:00 uur welkom op het terrein. Om 16.00 uur is er een bijzondere viering met alle gasten uit de wereldkerk en zoveel mogelijk gemeenten uit Nederland. Jullie aanwezigheid doet er voor ons toe, want zonder een betrokken achterban bestond de GZB niet.

Jubileumcollecte 8 februari

Ons werk konden we 125 jaar geleden niet alleen, en dat kunnen we nu niet alleen. Het zou daarom fijn zijn als deze extra collecte in jullie gemeente op het collecterooster komt. Alleen met jullie steun kunnen we doorgaan met onze roeping om het Evangelie te delen.


Zendingskaravaan op reis door Nederland

Op het jubileumevent wordt de zendingskaravaan gepresenteerd: een interactieve zendingsbeleving voor jong en oud. We richten daarvoor een speciale zendingsbus in die op reis gaat naar zoveel mogelijk gemeenten in Nederland. Een aansprekende manier om zending dichtbij te brengen voor alle generaties in de gemeente. Op het jubileumevent kun je deze zendingskaravaan bekijken. Vanaf september 2026 gaat de bus rijden!

Zeven zendingsreizen

Kaart PSD (1)
Land - Albanie
Land - Nederland
Land - Centraal Azie
Land - Egypte
Land - Kenia
Land - Indonesie
Land - Zimbabwe
Land - Colombia

Negen mensen reisden namens de GZB de wereld over, verspreid over zeven bijzondere reizen. Hun verhalen en ervaringen vormen de rode draad door alle activiteiten komend jaar.

Rebekka ten Brinke is een jonge fotograaf en reisde naar Centraal-Azië. In een land waar christenen vaak onder druk staan, legde zij vast hoe het Evangelie op verrassende manieren mensen bereikt en in beweging zet.

Ds. Bert-Jan Mouw bezocht de Toraja-kerk in Indonesië, waar het werk 125 jaar geleden begon. Samen met ds. Bas Plaisier, kenner van de zendingsgeschiedenis, verkende hij welke zegeningen en lessen in al jaren zijn ontvangen. Hun reis is te volgen in een documentaire.

Annemarie Horst-Vogel ging voor het eerst terug naar Zimbabwe, het land waar ze samen met haar man als arts werkte in het Morgenster Ziekenhuis. Door een oogziekte verloor ze haar zicht. Haar ervaring met Gods trouw in het zendingswerk verwerkt ze nu in een kunstwerk.

De gebroeders Jansen runnen een groot recyclingsbedrijf in Dordrecht. Zij gingen op bezoek bij een aantal kerkleiders in Albanië die moeite hebben om staande te blijven. Hoe kunnen ondernemers in Nederland van betekenis zijn voor de kerk wereldwijd?

Schrijver en spreker Annemarie van Heijningen had ooit het verlangen om uitgezonden te worden. De GZB nodigde haar uit om op snuffelstage te gaan in Egypte, bij het Al Germaniyya  Ziekenhuis in Ashwan. Een partner van de GZB die ook 125 jaar bestaat!

Henri Krooneman werkt voor defensie en combineert zijn drukke baan met het ouderlingschap in zijn gemeente. Hij heeft al veel van de wereld mogen zien en vraagt zich af hoe de kerk recht en gerechtigheid kan bevorderen in de samenleving. Hij maakte kennis met de presbyteriaanse kerk in Colombia.

De GZB gelooft in uitzendingen, maar ook in inzendingen. Daarom komt ds. Luka Ariko uit Kenia op zendingsreis naar Nederland. Zo laten we zien dat ook wij als kerk in Nederland het vuur en de inspiratie van de wereldkerk nodig hebben.

Video's

Tumb-henri-krooneman

Henri Krooneman op reis naar Colombia

Tumb-annemarie-heijningen

Annemarie van Heijningen op reis naar Egypte

Tumb-annemarie-horst

Annemarie Horst-Vogel op reis naar Zimbabwe

Thumb-rebekka

Rebekka ten Brinke op reis naar Centraal-Azië

Verhalen

03 Wolters, Leendert 2023
Nederland

Ik vertrok als zendeling, maar kwam terug als discipel

Familie van der Knijff Libanon natuur bergen
Libanon
De kerk in het Midden-Oosten

Kwetsbaar mens

Henriëtte Nieuwenhuis - healing rapportgesprek
Indonesië
De kerk in Azië

Mentale gezondheid

WhatsApp Image 2025-10-24 at 12.43.14 (1)
Albanië
De kerk in Europa

Ik geloof, ik deel | Jongerenreis Albanië - Genemuiden | 4

Ditteke en Willem Henri - Veritas module 1 graduation Masvingo
Zimbabwe
De kerk in Afrika

Maar God...

Harriette Smit - Groep kinderen
Frankrijk
De kerk in Europa

Kinderwerk: jouw aandacht doet ertoe

WhatsApp Image 2025-10-22 at 16.19.23 (2)
Albanië
De kerk in Europa

Ik geloof, ik deel | Jongerenreis Albanië - Genemuiden | 3

WhatsApp Image 2025-10-20 at 23.20.33 (2)
Albanië
De kerk in Europa

Ik geloof, ik deel | Jongerenreis Albanië - Genemuiden | 2

WhatsApp Image 2025-10-18 at 09.01.00
Albanië
De kerk in Europa

Ik geloof, ik deel | Jongerenreis Albanië - Genemuiden | 1