Sluiten

Druk op enter om te zoeken, ESC om te sluiten.

Jeugdwerkersconferentie in Albanië

Estera vertelt over het jeugdwerk in de gemeente - foto GZB-min
Heel lang was er in Albanië geen plaats voor religie in de samenleving. Een hele generatie groeide op zonder geloof. Juist daarom vindt de GZB het belangrijk om protestantse gemeenten in het land te helpen bij hun jeugdwerk.

Van 2 tot 4 oktober organiseerde de GZB in Tirana een jeugdwerkersconferentie, waaraan zo’n vijftien gemeenten deelnamen - niet alleen uit Albanië, maar ook uit Kosovo. Veel van de aanwezige jeugdleiders zijn niet in een christelijk gezin opgegroeid, maar later tot geloof gekomen. Omdat ze zelf hebben ervaren hoeveel verschil het Evangelie in hun leven maakt, zijn ze vol vuur om ook anderen met Jezus bekend te maken. Hun enthousiasme en liefde voor God werken aanstekelijk.

Bedreigingen
Medeorganisator Esther van Maanen vertelt over een pastor uit Kosovo: “Hij is vanuit de islam tot geloof gekomen en heeft een groot verlangen om het Evangelie met anderen te delen. Vijf jaar lang heeft hij mensen opgezocht en gebeden dat ze tot geloof mochten komen, zonder dat er iets gebeurde. Tot twee jaar geleden. Opeens begon zijn gemeente te groeien. Maar daarmee groeide ook de weerstand, én de bedreigingen. Een deel van de veertig gemeenteleden durft alleen via de achterdeur naar binnen te gaan, omdat ze bang zijn dat iemand ontdekt dat ze christen zijn geworden. Als dat gebeurt, riskeren ze ontslag op hun werk.”

Esther:

'Ik ben onder de indruk van het doorzettingsvermogen, het vertrouwen en het enthousiasme waarmee mensen zich inzetten voor het jeugdwerk.'

Maar liefst 600 kinderen
Zijn dochter Estera heeft hetzelfde verlangen. Tijdens de conferentie vertelt ze hoe ze betrokken is bij het jeugdwerk in de gemeente. “Twee jaar geleden kwamen er met Kerst veertien kinderen naar de kerk. We baden dat het er het jaar daarop misschien vijfentwintig zouden zijn. Maar afgelopen Kerst kwamen er maar liefst zeshonderd kinderen naar de kerk waar we het Evangelie mee konden delen!”

Tijdens de conferentie werden zegeningen gedeeld, plannen gemaakt en is er uitgebreid gebeden voor elkaar. Esther: “We hebben ook gedankt voor hoe we God aan het werk zien in Albanië en Kosovo. Ik ben onder de indruk van het doorzettingsvermogen, het vertrouwen en het enthousiasme waarmee mensen zich inzetten voor het jeugdwerk.”

Organisatoren conferentie

Verhalen

anne-marie-kool
Hongarije
De kerk in Europa

In memoriam Anne-Marie Kool

haas-boogaart2-cropped1
Nederland
Nieuws

Interview Martijn van den Boogaart in EO Visie

Nooi te oud om te getuigen
Colombia
De kerk in Latijns-Amerika

Nooit te oud om te getuigen

Huis van Zending - IZB GZB Zeist - web-6
Nederland
Nieuws

IZB en GZB openen deuren van Huis van Zending in Zeist

Herman Meijer Pizzaria
Costa Rica
De kerk in Latijns-Amerika

Onder de schijn van het tegendeel

Foto AP - Moses Sawasawa
Congo
De kerk in Afrika

Ebola-uitbraak in Congo

Harriëtte Smit - eindelijk zicht op de calanque Sormiou
Frankrijk
De kerk in Europa

Gedragen worden door toevallige ontmoetingen

Elbert Smelt interview
Nederland

Burger van het Koninkrijk van Jezus

IZB GZB - Huis van Zending - 2
Nederland
Nieuws

GZB verhuist naar het Huis van Zending in Zeist