Sluiten

Druk op enter om te zoeken, ESC om te sluiten.

Anglicaanse kerk in Kigali

Veel gebouwen zijn dicht, maar de kerk is open!

Kerk in Rwanda - foto GZB
De GZB vraagt om gebed voor de kerk in Rwanda. Bijna een jaar geleden sloot de overheid duizenden kerken. Voor veel mensen is dat een ramp. De kerk is echter niet bij de pakken gaan neerzitten, maar op zoek gegaan naar creatieve oplossingen.

“Veel gebouwen zijn dicht, maar de kerk is open!”, vertelt ds. Nathan Amooti van de Anglicaanse Kerk in Kigali, de partnerkerk van de GZB in Rwanda. Hij licht dat graag toe: “De overheid stelt eisen aan kerken: voorgangers moeten opgeleid zijn, er moeten genoeg toiletten en parkeerplaatsen zijn, en de buurt mag geen overlast ervaren. Veel kerken kunnen niet aan alle eisen voldoen. Op die plekken mogen daarom geen kerkdiensten meer worden gehouden. Maar wij treuren niet. We gaan naar de mensen toe waar ze zijn. We bidden en lezen in kleine groepjes onder de bomen. En we benutten sociale media: er zijn talloze groepjes actief op WhatsApp. En via livestreams blijven mensen verbonden: de kathedraal in Kigali heeft inmiddels 750 volgers per dienst, en dat aantal groeit nog steeds. Zo zie je: veel gebouwen zijn dicht, maar de kerk is open!”

"We vragen gebed. En weet: jullie gebed voor ons is ook ons gebed voor jullie."

Bid voor ons!
Is de sluiting van kerken dan geen probleem? Zeker wel. Vooral voor mensen die in armoede leven is het een ramp. In Rwanda vervult de kerk een belangrijk sociaal vangnet. Niet alleen vallen de kerkdiensten en andere activiteiten weg, ook kerkelijke projecten die gezinnen ondersteunen en kleuterscholen liggen stil. “We willen graag dat kerkelijke gemeenten weer fysiek samen kunnen komen”, zegt ds. Amooti. “Ondertussen proberen we creatief te zijn. Voor beide vragen we jullie gebed. En weet: jullie gebed voor ons is ook ons gebed voor jullie.”

ds. Nathan Amooti

GZB in Rwanda

De GZB werkt al jarenlang samen met de Anglicaanse Kerk in Rwanda. Zendingswerkers hebben deze kerk gediend en er wordt geïnvesteerd in theologisch onderwijs, jeugdwerk en vaktrainingen voor kansarme jongeren.

Lees meer over het werk van de GZB in Rwanda

Verhalen

deel 1 - ziekenhuis
Congo
De kerk in Afrika

De reanimatie van een ziekenhuis | Deel 1

William en Monica Jansen - groepsfoto jongeren
Filipijnen
De kerk in Azië

Not our car, it’s God’s car

Henriette Nieuwenhuis toespraken
Indonesië
De kerk in Azië

Kerkcafé geopend

WhatsApp Image 2026-09-08 at 18.23.24 (1)
Nepal
De kerk in Azië

Update Noodhulp overstromingen Nepal

Vlag Colombia
Colombia
De kerk in Latijns-Amerika

Aardbeving in Colombia

bouwwerkplaats harriette smit
Frankrijk
De kerk in Europa

We kwamen om te helpen, maar ontvingen meer

Herman taalles Costa Rica
Costa Rica
De kerk in Latijns-Amerika

Si Dios quiere!

IZB GZB - Huis van Zending - 2
Nederland
Nieuws

Open huis in het Huis van Zending

Lok 10
Nederland

We zijn allemaal een radertje in Gods grote plan